Фінансово-економічні показники ефективності інвестиційних процесів на підприємстві

Viktor Anatoliyovych Zamlynskyi


Анотація


У публікації узагальнено методичний інструментарій, що застосовується при визначенні ефективності інвестиційних процесів на підприємстві. Обґрунтовано застосування показників внутрішньої норми прибутковості і чистого приведеного доходу як основних індикаторів ефективності інвестиційного процесу. Узагальнено систему показників для оцінки економічної ефективності інвестиційного процесу на підприємстві. Описано процедуру дисконтування як приведення різночасних платежів до базової дати. Наведено її економічний зміст та порядок розрахунку. Запропоновано методичний підхід до оцінки ефективності інвестиційного процесу. Чистий приведений дохід (NPV), на нашу думку, слід розглядати, як різницю дисконтованих на один момент часу (звичайно на рік початку реалізації проекту) показників доходів і видатків (капітальних вкладень). Зроблено висновок, що чистий потік платежів містить як доходи – прибуток від виробничої діяльності і амортизаційні відрахування, так і видатки – інвестиції в капітальне будівництво, відтворення основних фондів, що вибувають у період виробництва, а також на створення і нагромадження оборотних коштів. Охарактеризовано внутрішню норму прибутковості як показник, що дозволяє оцінити ступінь привабливості альтернативного розміщення ресурсів. Уточнено зміст строку окупності інвестицій. Визначено зміст показника рентабельності проекту (benefit–cost ratio), або індекс прибутковості (profitability index) інвестиційного проекту, що є відношенням приведених доходів до приведених на ту ж дату інвестиційних видатків. 


Ключові слова


показники ефективності; інвестиції; ефективність інвестиційного процесу; аналіз ефективності інвестування; інвестиційні ресурси; венчурний капітал

Повний текст:

PDF

Посилання


Avdeev, A., Pavlovets, V. (1994). Economic indicators of investment projects in terms of inflation. Economy and commerce, 3, 5.

Kisil, M., Ermakov, O., Chornodon, V. (2011). Efficiency of investment in horticulture. Ternopil : Krok.

Kodenska, M. & Perepelitsa, N. (2009). Methodological approaches to assessing product innovation of agricultural science. Kyiv : IAE NNC.

Laktionova, O. (2001). The organization and evaluation of investment projects FEZ "Azov". Finance Ukraine, 1, 104-110.

Onikienko, S. (2001). Post-audit investment projects. Finance Ukraine, 1, 99-103.

Peresada, A. (1998). The investment process in Ukraine. Kyiv : Libra.

Salyga, K. (2007). Theoretical principles for evaluating the effectiveness of real investment. Zaporozhye: GU Libra.

Serduk, T. (2002). The business plan of the investment project manual. Kiev: VSTU.

Skvortsov, I. (2003). The efficiency of the investment process: methodology, methods and practice. Lviv : Lviv Polytechnic.

Yastremskaya, A. (2004). The investment activity of industrial enterprises: methodological and methodical bases. Kharkov: Publishing House "INZHEK".


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2020