Аналіз та визначення поняття «економічна інформація»

Dmytro Anatoliyovych Gorovyi, Pavlo Georgiyovych Poyasnyk


Анотація


Предметом статі є термінологія, яка використовується при визначенні економічної вартості інформації підприємства, його нематеріальних активів та аналізу загальної діяльності. Метою роботи є аналіз вже наявної термінології з точки зору різних фахівців та поглиблення поняття «економічна інформація» задля його використання у ході вивчення структури нематеріальних активів та узагальнення значущості економічної інформації у їх масиві. Як результат роботи, надається детальний розгляд різних підходів до визначення термінології, пов’язаної з інформаційними ресурсами, наводиться уніфіковане поняття терміну «інформаційні ресурси підприємства» та надаються загальні думки з приводу застосування термінології у подальших дослідженнях. Сферою використання результатів нашої роботи є наукові розробки у галузі визначення економічної вартості нематеріальних активів, підприємства загалом та впливу економічної інформації на загальну вартість активів підприємства. Як висновок, слід зазначити, що наша робота надає можливість більш точного та детального аналізу будь-якої бази інформаційних ресурсів підприємства, оскільки проблема відсутності уніфікованої термінології у галузі економічного аналізу не дає можливості точного та вчасного застосування інструментарію як експертного, так і математичного аналізу інформації як ресурсу. Багатомірність та загальна кількість різних визначень унеможливлює проведення будь-якого аналізу вартості або порівняння результатів таких аналізів, оскільки у більшості випадків оцінюється вартість різних частин загальної вартості нематеріальних активів підприємства. Це спричиняє погрішності у визначенні загального висновку щодо наявних інформаційних ресурсів, і, як науковий результат, надається оптимальне визначення терміна «інформаційні ресурси підприємства», що надає змогу вирішити проблему виникнення такої погрішності. Слід також зазначити, що результат наукової роботи може бути застосований у галузі планування витрат підприємства, а також загального стратегічного планування діяльності залежно від стану та активів будь-якого виробництва. 


Ключові слова


економічні ресурси; інформація; термін; аналіз

Повний текст:

PDF

Посилання


Glushkov, V. M. & Amosov, M. M. (1975). Encyclopedia of Cybernetics. Kyiv.

Information Technology. Basic concepts and definitions. (2003). Victoria. Retrieved April 15, 2014, from: www. victoria. lviv.ua/html/fl/1.1.doc.

Buryak, V. V. (2004). Classification of Information Resources. Science works of Donets. nat. tehn. Univ. Ser. : Economic, 75, 21-29.

Amitan, V. N. (2001). Region in the resource structure of the state. Regіonalnі term, 5-6 (18-19), 15-17.

Alekseev, A. S. (2000). Information Resources and Technologies early twenty-first century. Eco, 1/06, 84-100.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021