Методика обліку процесу формування персоналу

Natalia Volodymyrivna Pochynok


Анотація


Обґрунтовано необхідність виокремлення з потоку даних будь-якого підприємства інформації про витрати на формування персоналу з метою її подальшого аналітичного опрацювання, контролю та прийняття раціональних управлінських рішень. Охарактеризовано способи залучення персоналу, що впливають на методику бухгалтерського обліку пов’язаних з ними витрат: наймання в штат; лізинг, аутстафінг, темпінг; аутсорсинг; заповнення вакантної посади (робочого місця) власними резервами. Визначено можливу структуру витрат на формування персоналу підприємства. Запропоновано пакет документального оформлення витрат на формування персоналу для відображення інформації в бухгалтерському обліку залежно від обраного способу залучення персоналу. Удосконалено методичні положення щодо відображення інформації про понесені витрати на формування персоналу в обліку та звітності шляхом виокремлення нового об’єкта бухгалтерського обліку в складі нематеріальних активів із відповідним його відображенням на субрахунку 129 – право на використання кваліфікації працівників на основі договору про найм (про підвищення кваліфікації). З метою управлінського обліку процесу формування персоналу запропоновано схему документообігу, що повинна містити: форми з планування процесу формування – кошторис або бюджет профорієнтації, найму, відбору та адаптації персоналу, форми внутрішньої первинної документації з обліку формування персоналу; розрахунково-аналітичні регістри для цілей управління і контролю. 


Ключові слова


облік витрат на формування персоналу; лізинг; аутстафінг; темпінг; аутсорсинг персоналу підприємства

Повний текст:

PDF

Посилання


Fayol, A. & Emerson, G. & Taylor, F. & Ford H. (2002). Management – is science and art. Moscow: Unity.

Hmil, F. (2006). HR Management: textbook. Kyiv: Akademvydav.

Meskon, M. & Albert, M. &Hedouri, F. (1998). Fundamentals of Management. Moscow: Delo.

Odegova, G. &Nikonov, T. (2004). Audit and controlling of personnel:textbook. –Moscov: Exam.

Koptelov, A. &Krylov, T. (n.d.). Outsourcing in the mirror of modern business. Retrieved April 15, 2014, from: htpp :// www.citcity.ru.

Doyle, D. (2006). Cost management: a strategic guide. Moscov: Wolters Kluwer.

Zagorodniy, A. &Partyn, G. (2009). Outsourcing and its impact on expenditures. Finance of Ukraine, 9, 87-97.

Minregionbud Letter of 08.02.2011, the Ukraine № 23-13/1052/0/6-11. Retrieved April 15, 2014, from: http://zakon. rada.gov.ua.

Konovalova, O. (n.d.). Staff Leasing and outstaffing: two sides of the same coin. Retrieved April 15, 2014, from: http://www.r52.ru/index. phtml?rid=24&fid=223&sid=59&nid=21854.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022