Значення державного регулювання діяльності державних підприємств санаторно-курортного комплексу України

Svitlana Anatoliyivna Chernetska


Анотація


В умовах ринкової економіки саме держава грає ключову роль у регулюванні відносин між суб'єктами господарської діяльності що функціонують на її території. І особливо воно важливе для державних підприємств. Саме ефективне державне регулювання діяльності підприємств санаторно-курортного комплексу дозволило б уберегти унікальні здравниці, розграбовані й зруйновані в 90-і роки ХХ ст., і убезпечити ще наявні.

У статті розглядається питання про значущість саме державного регулювання господарської діяльності державних підприємств санаторно-курортного комплексу на прикладі Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»». Саме відсутність такого регулювання, або небажання деяких посадових осіб ефективно реагувати на відверті злочинні дії керівництва підприємства, призвело до жахливого стану його фінансово-господарської діяльності.

Саме тому, що ситуація, яка склалася на Державному підприємстві Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»», - не виняток, а система, то робиться висновок, що виходом з ситуації, що склалася, може бути ухвалення спеціального закону, який повністю би регулював діяльність унітарного державного підприємства від заснування і аж до закриття рахунків. Також цей закон мав би посилити відповідальність керівників підприємств і чиновників за посадові злочини.


Ключові слова


державне регулювання; фінансово-господарська діяльність; державне підприємство; санаторно-курортний комплекс; держава; санаторій

Повний текст:

PDF

Посилання


Audit report on the results of the internal audit of financial and economic activities of Ministry of Defence of Ukraine Central Military Sanatorium "Yalta" (n. d.).

On the creation of Ministry of Defence Ukraine resort "Yalta" [text]: Order of the Minister of Defense of Ukraine from 11.07.2000 №209. (2009).

The decision of the Yalta City Council of 14.12.2007 № 173. (2007).


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022