Удосконалення методики стрес-тестування страхових компаній

Inna Vyacheslavivna Popova


Анотація


У статті доведено необхідність вдосконалення фінансового контролю страхових компаній через вибір нового політичного та економічного курсу розвитку країни, а також неефективність старої моделі, яка не сприяє сталому розвитку та прозорості страхового ринку, а породжує тіньові схеми роботи компаній, впливає на зменшення страхових виплат, демпінг, недостатність формування активів та страхових резервів. Зростаючі вимоги до платоспроможності страхових компаній породжують нові засоби контролю та інструментів, що змушують компанії застосовувати сучасні інформаційні технології та використовувати адаптовані до українських умов господарювання європейські моделі. Удосконалення вітчизняних систем контролю полягає у зміні показників, що дають можливість урахувати страхові ризики та отримати об’єктивну оцінку фінансової стійкості компанії, її вразливість до зовнішніх умов. Сучасні системи становлять комплекс поєднаних таблиць, графіків та діаграм, на основі чого можна швидко та якісно зробити аналіз та прогноз діяльності компанії. Тенденцією реформування системи нагляду є перехід від ручного підрахунку показників на автоматизовані процеси, об’єднання контролю основних процесів діяльності страхової компанії в єдиний модуль з  використанням математичного та програмного потенціалу комп’ютерних систем.         


Ключові слова


фінансовий контроль страхових компаній; фінансовий менеджмент; фінансова криза; економічна нестабільність; удосконалення стрес-тестів для страхових компаній; європейський досвід Solvency II

Повний текст:

PDF

Посилання


Plan of priority measures of state regulation and supervision of the insurance market in 2014. (2014).

Natskomfinposluh Resolution «On approval of requirements on a regular stress testing by insurers and disclosure of key risks and the results of stress tests» № 484 from 02.13.2014. (2014).

Quantitative Impact Study 5 (QIS 5), 14 March 2011. Retrieved May 15, 2014, from : [https://eiopa.europa.eu]. (2011).

Reporting templates. (2014). Retrieved May 15, 2014, from : [https://eiopa.europa.eu].

(n. d.). Retrieved May 15, 2014, from : http://finance.i.ua.

(n. d.). Retrieved May 15, 2014, from : http://finance.ua/ua/stock.

Index KAS – 20. (2002). Investgazeta, 26.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022