Особливості процесу управління ризиками, прийнятими на страхування

Vira Petrivna Bratyuk, Kateryna Yuriyivna Baisa


Анотація


Сукупність заходів, пов’язаних із управлінням страховими ризиками, охоплює широке коло завдань, які реалізуються на усіх етапах здійснення страхової діяльності: починаючи від прийняття ризиків на страхування, їх контролю протягом дії договорів страхування до виплати страхових відшкодувань у разі настання страхової події. Наявність ризику передбачає здійснення антиризикової діяльності, основними формами якої є компенсація, репресія, превенція. Антиризикова діяльність реалізується у страховому захисті за допомогою створення та використання відповідних страхових фондів. Ризики будь-яких видів піддаються управлінню, що дозволяє певною мірою передбачити їхні наслідки, а відтак - і фінансові витрати для відшкодування збитків. З метою управління відбором ризиків страхові компанії використовують систему управління ризиками, яка містить низку різноманітних заходів організаційно-фінансового характеру, що дозволяє певною мірою передбачити їхні наслідки та розмір збитку, який потрібно відшкодовувати. При цьому провідна роль в управлінні страховими ризиками має надаватися методам фінансування ризиків, спрямованим на формування достатніх за обсягами джерел їх покриття. Такий ефект забезпечують система андерайтингу та комплекс заходів ризик-менеджменту з управління ризиками, що прийняті на страхування. Крім того, важливість використання ризик-менеджменту у вітчизняній практиці зазначено як один з перспективних напрямів розвитку вітчизняного страхового ринку. Стаття присвячена вивченню особливостей, які пов’язані з управлінням страховими ризиками. Визначено основні етапи управління ризиками, що приймаються на страхування, та їх місце в загальній стратегії діяльності страхової компанії. Проведено дослідження основних методів управління страховими ризиками залежно від особливостей формування фінансових джерел їх покриття. Крім того, було окреслено необхідність використання системи ризик-менеджменту як сучасного напряму в управлінні страховими ризиками. 


Ключові слова


страховий ризик; управління страховими ризиками; ризик-менеджмент; страхові резерви; перестрахування; андерайтинг

Повний текст:

PDF

Посилання


Pro strahuvannya: the law of Ukraine od 07 Bereznev 1996 p. Number 85/96-BP. (1996). Retrieved October 07, 2014, from http://zakon1.rada.gov.ua.

Bazilevich, V. D. (2008). Strahuvannya. Kyiv: Knowledge.

Vovchak, O. D. (2008). Strahuvannya. Lviv: Novi Svit.

Vovchak, O. D. (n.d.). Strakhova sprava. Retrieved October 07, 2014, from http://libfree.com/103095550_strahova_sprava_upravlinnya_strahovimi_rizikami. html.

Zaruba, O. D. (2008). Strakhova sprava. Kyiv: Knowledge.

Mnyh, M. V. (2010). Strahuvannya in Ukrainі: Suchasna teorіya i practyka. Kyiv: Knowledge of Ukraine.

Pіkus, R. V. (2010). Upravlіnnya fіnansovymy ryzykamy. Kyiv: Knowledge.

Tkachenko, N. V. (2010). Ryzyky dіyalnostі strahovyh companiy: theoretychnyy aspect. Fіnansi Ukraine, 7.

Fedorova, T. A. (2009). Strahuvannya. Moskwa: Magistr.

Strahuvannya. Underwriting that yogo zavdannya-2011. (2011). Retrieved October 07, 2014, from http://insins.net/insurance-services.

Cummins, J. D., Weiss, M. A. (2009). Convergence of Insurance and Financial Markets: Hybrid and Securitized Risk-Transfer Solutions. The Journal of Risk and Insurance, 3, 493-545.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022