Ринкові траєкторії господарських проектів: етнологічні орієнтири в сучасній світовій економіці
Анотація
Стаття присвячена формуванню погляду на поведінку господарського проекту (його ринкову траєкторію) в якості фрагмента певного етнокультурного простору (суперетносу). Особлива увага присвячена фіксації подібності ознак поведінки проектів та етнічних колективів під впливом різних комбінацій взаємодії суперетносів. Це здійснено в контексті усвідомлення сучасної світової економіки як суперпозиції різноманітних форм переходу від індустріального (ієрархічного) до нового (сіткового) укладу. Кожна з таких форм є достатньо короткочасною, але наслідки їх вияву можуть мати довготривалий характер. Це є головним протиріччям в аналізі сучасної світової економіки: між короткочасністю існування перехідних форм господарювання та чималою кількістю можливих довготривалих економічних наслідків їх вияву. Для забезпечення ефективного економічного прогнозування в таких умовах потрібен певний інваріант. В якості такого інваріанта можуть виступати етнічні процеси, а саме – взаємодія суперетносів як великих енергетичних систем. Відповідно, для сучасної світової економіки така взаємодія має бути покладена в основу економічного аналізу, зокрема – на рівні окремих проектів.
На основі усвідомлення своєчасності визначення ринкових траєкторій проектів як основи прогнозування на мікрорівні, у статті наведено низку моделей поведінки господарського проекту, разом із математичною формалізацією відповідних явищ. Зокрема, це модель «магніту в потенційній ямі» для опису поведінки проекту, модель проекту в глобальному енергетичному потоці та модель «енергетичної хвіртки» для проекту. Запропоновані математичні формули визначають низку умов відповідної ефективності проектів. Обґрунтовано критерії успішності проекту в просторі світової економіки, зазначено ймовірні економічні пастки (дотепер приховані для усталених підходів) та сформульовано принципові обмеження для науково-технічного прогресу в цих умовах. Окремо формалізовано поняття прибутковості проекту в контексті етнологічних принципів економічного аналізу для сучасної світової економіки. Принципово уточнено поняття диференціації успіху та фіаско економічного проекту залежно від конкретних особливостей взаємодії суперетносів.
Ключові слова
Посилання
Dvoynykh, K. E. (2007). Paradigma ekonomicheskogo vampirizma [The paradigm of economical vampirism], Law literature, Odessa, Ukraine.
Platonov, Y. P. (2000). Narody mira v zerkale geopolitiki (struktura, dinamika, povedenie) [World nations within geopolitics mirror (structure. dynamics, behavior)], SpbGU, S. -Petersburg, Russia.
Gumilev, L. N. (2002). Etnogenes I Biosfera Zemli [Ethnogenes and biosphere of the Earth], Azbuka-klassika, S. -Petersburg, Russia.
Parshev, A. P. (2000). Pochemu Rossiya ne Amerika [Why Russia is not US], Krymskiy Most 9-D, Forum, Moscow, Russia.
Parshev, A. P. (2002). Pochemu Amerika nastupaet [Why US advances], AST-Astrel, Moscow, Russia.
Vernadskiy, V. I. (1988). Filosofskie mysli naturalista [The naturalist’s philosophical thoughts], Nauka, Moscow, Russia.
Panarin, A. S. (2002). Iskushenie globalizmom [Globalizm temptation], EKSMO-Press, Moscow, Russia.
Menyailov, A. A. (2004). Psihoanaliz velikoy borby [The Great battle psychoanalysis], Kraft+, Moscow, Russia.
Bogoyavlenskaya, D. B. (2001). Psihologiya tvorcheskih sposobnostei [The creative abilities psychology], Akademia, Moscow, Russia
Метрики статей
Metrics powered by PLOS ALM
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .
Збірник наукових праць "Економічний аналіз"
ISSN 1993-0259 (Print) ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa
© Західноукраїнський національний університет
© «Економічний аналіз», 2007-2022
