Ринкові траєкторії господарських проектів: етнологічні орієнтири в сучасній світовій економіці

Kostyantyn Yevgenovych Dvoynykh


Анотація


Стаття присвячена формуванню погляду на поведінку господарського проекту (його ринкову траєкторію) в якості фрагмента певного етнокультурного простору (суперетносу). Особлива увага присвячена фіксації подібності ознак поведінки проектів та етнічних колективів під впливом різних комбінацій взаємодії суперетносів. Це здійснено в контексті усвідомлення сучасної світової економіки як суперпозиції різноманітних форм переходу від індустріального (ієрархічного) до нового (сіткового) укладу. Кожна з таких форм є достатньо короткочасною, але наслідки їх вияву можуть мати довготривалий характер. Це є головним протиріччям в аналізі сучасної світової економіки: між короткочасністю існування перехідних форм господарювання та чималою кількістю можливих довготривалих економічних наслідків їх вияву. Для забезпечення ефективного економічного прогнозування в таких умовах потрібен певний інваріант. В якості такого інваріанта можуть виступати етнічні процеси, а саме – взаємодія суперетносів як великих енергетичних систем. Відповідно, для сучасної світової економіки така взаємодія має бути покладена в основу економічного аналізу, зокрема – на рівні окремих проектів.

На основі усвідомлення своєчасності визначення ринкових траєкторій проектів як основи прогнозування на мікрорівні, у статті наведено низку моделей поведінки господарського проекту, разом із математичною формалізацією відповідних явищ. Зокрема, це модель «магніту в потенційній ямі» для опису поведінки проекту, модель проекту в глобальному енергетичному потоці та модель «енергетичної хвіртки» для проекту. Запропоновані математичні формули визначають низку умов відповідної ефективності проектів. Обґрунтовано критерії успішності проекту в просторі світової економіки, зазначено ймовірні економічні пастки (дотепер приховані для усталених підходів) та сформульовано принципові обмеження для науково-технічного прогресу в цих умовах. Окремо формалізовано поняття прибутковості проекту в контексті етнологічних принципів економічного аналізу для сучасної світової економіки. Принципово уточнено поняття диференціації успіху та фіаско економічного проекту залежно від конкретних особливостей взаємодії суперетносів. 


Ключові слова


етнічні процеси; моделювання; проект; прогнозування; світова економіка; суперетнос

Повний текст:

PDF

Посилання


Dvoynykh, K. E. (2007). Paradigma ekonomicheskogo vampirizma [The paradigm of economical vampirism], Law literature, Odessa, Ukraine.

Platonov, Y. P. (2000). Narody mira v zerkale geopolitiki (struktura, dinamika, povedenie) [World nations within geopolitics mirror (structure. dynamics, behavior)], SpbGU, S. -Petersburg, Russia.

Gumilev, L. N. (2002). Etnogenes I Biosfera Zemli [Ethnogenes and biosphere of the Earth], Azbuka-klassika, S. -Petersburg, Russia.

Parshev, A. P. (2000). Pochemu Rossiya ne Amerika [Why Russia is not US], Krymskiy Most 9-D, Forum, Moscow, Russia.

Parshev, A. P. (2002). Pochemu Amerika nastupaet [Why US advances], AST-Astrel, Moscow, Russia.

Vernadskiy, V. I. (1988). Filosofskie mysli naturalista [The naturalist’s philosophical thoughts], Nauka, Moscow, Russia.

Panarin, A. S. (2002). Iskushenie globalizmom [Globalizm temptation], EKSMO-Press, Moscow, Russia.

Menyailov, A. A. (2004). Psihoanaliz velikoy borby [The Great battle psychoanalysis], Kraft+, Moscow, Russia.

Bogoyavlenskaya, D. B. (2001). Psihologiya tvorcheskih sposobnostei [The creative abilities psychology], Akademia, Moscow, Russia


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022