Фінансове забезпечення інвестиційної діяльності підприємств молочної промисловості

Tetyana Volodymyrivna Yakymchuk


Анотація


Вступ. Активізація інвестиційної діяльності підприємств молочної промисловості є важливою передумовою підвищення їх конкурентоспроможності в умовах збільшення на вітчизняному ринку продукції іноземних виробників та в умовах зниження рівня доходів населення країни. Крім того, обґрунтований вибір інвестицій та ефективний інвестиційний менеджмент мають важливе значення для розвитку підприємств, для удосконалення їх матеріально-технічної та сировинної бази. Вибір об’єктів інвестування та управління інвестиційними проектами передбачають пошук необхідних фінансових ресурсів.

Мета. Проаналізувати основні джерела фінансування інвестиційних проектів підприємств з виробництва молочних продуктів та морозива.

Метод (методологія). Аналіз, синтез, узагальнення, описовий метод.

Результати. У нинішніх умовах функціонування підприємств молочної промисловості вибір інвестиційних проектів обмежений обсягом доступних фінансових ресурсів, що і перешкоджає вирішити основні проблеми в галузі. Ситуація обумовлена наявністю чистого збитку майже щороку протягом аналізованого десятирічного періоду. Серед підприємств молочної промисловості приблизно половина працювали збитково, що не дозволило їм фінансувати інвестиційні проекти за рахунок власних коштів. У структурі валюти балансу переважають позикові кошти, що свідчить про використання зовнішніх ресурсів фінансування інвестицій. З урахуванням рівня кредитної ставки для багатьох підприємств використання кредиту та лізингу є неефективним. Винятком можуть бути тільки високорентабельні інвестиційні проекти. У цих умовах важливе значення має пошук та залучення прямих іноземних інвестицій. Для цього підприємствам молочної промисловості необхідно вирішити низку проблем, серед яких і проблеми в системі управління. 


Ключові слова


інвестиції; інвестиційний проект; підприємства; джерела фінансування; самофінансування; кредитування; молочна промисловість

Повний текст:

PDF

Посилання


Bank People's Capital. (2014). Retrieved from: http://www.nkbank.com.ua/ua/uridichnim-osobam/umovi-kredituvannya-iuridichnich-os-b-v-at-nk-bank.

Borsch, L. M. & Gerasimova, S. V. (2007). Investment: Theory and Practice. Kyiv: Knowledge.

Kodenska, M. Y. & Nesterchuk, Y. O. (2011). The Investment Component of the Agro-industrial Integration. Kyiv: The economy of AIC.

Morhun, O. (2010). Financial Support of Innovative Activities of Dairy Industry Enterprises. Kyiv: The economy of AIC.

National Bank of Ukraine. (2014). Retrieved from: http://www.bank.gov.ua/control/uk/allinfo.

Silivonchik A., Tatarenko G. (2008). Without Whole-milk. Kyiv: Business.

Statistical information about the main indicators of the socio-economic and demographic development in Ukraine. (2014). Retrieved from: http://www.ukrstat.gov.ua.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022