Визначення основних підходів до класифікації аутсорсингу на сучасному етапі економічного розвитку

Kseniia Oleksandrivna Gorova


Анотація


Вступ. Розвиток форм організації бізнесу в умовах глобалізації економіки породжує нові способи співробітництва між підприємствами, що забезпечують високу ефективність виконання бізнес-процесів та підвищують конкурентоспроможність суб’єктів господарювання. Однією з таких форм є аутсорсинг. Необхідність застосування аутсорсингу на практиці вимагає розробки науково-методологічної бази його впровадження у діяльність вітчизняних підприємств. На сьогодні склалося багато способів взаємодії між підприємством-замовником та аутсорсером, що викликає необхідність класифікації видів аутсорсингу з метою полегшення вибору оптимального з них у кожному окремому випадку.

Об’єктом нашого дослідження є процеси організації взаємовідносин між підприємством та аутсорсером. Предметом - класифікаційні ознаки видів аутсорсингу.

Мета. Метою статті є розробка класифікації видів аутсорсингу, актуальної на сьогоднішньому етапі розвитку економіки.

Метод (методологія). У ході дослідження використано методи аналізу, синтезу та теоретичного узагальнення.

Результати. Було з’ясовано, що не існує єдиного підходу до класифікації видів аутсорсингу. На основі узагальнення результатів наукових досліджень вчених-економістів було виявлено низку класифікаційних ознак аутсорсингу, що передбачають визначення видів аутсорсингу за видами діяльності, на яких спеціалізується аутсорсер; залежно від ступеня передачі повноважень; за відношенням до професійної діяльності підприємства; за місцем здійснення бізнес-процесів, які передаються; за кількістю переданих функцій; за кількістю виконавців; за обсягом переданих функцій; за змінами в організаційній структурі; за залученням учасників аутсорсингової угоди в господарську діяльність один одного; за основним ресурсом аутсорсера; за змістом діяльності аутсорсера; за країною базування компанії-постачальника послуг; за періодичністю надання послуг; з погляду формування ланцюжка створення вартості; за інноваційністю аутсорсингу; за причинами, які спонукають підприємство використовувати аутсорсинг; за формою представлення виконавця. Також пропонується доповнити чинні класифікаційні ознаки такими: за кількістю учасників у ланцюгу надання послуг; за афілійованістю аутсорсера та підприємства-замовника.

 


Ключові слова


аутсорсинг; класифікація; класифікаційна ознака; види аутсорсингу; аутсорсер; бізнес-процес

Повний текст:

PDF

Посилання


Mayorova, I. N. (2010). Autsorsynh v mezhdunarodnoy torhovle. Teoretychni i praktychni aspekty ekonomiky ta intelektual'noyi vlasnosti, 1 (1), 233-239.

Ryzhak, O. Yu. (2011). Katehoriyni oznaky autsorsynhu vitchyznyanykh pidpryyemstv. Biznes-Inform, 1, 63-64

Kutsyn, Ye. M. (2011). Teoretychni ta prykladni aspekty autsorsynhu. Visnyk Khmel'nyts'koho natsional'noho universytetu, 1, 213-217.

Dvulit, Z., & Matviychuk, M. (2013). Sutnist' ta perevahy rivniv autsorsynhu. Zbirnyk naukovykh prats' DETUT. Seriya «Ekonomika i upravlinnya», 23-24, 299-307.

Manoylenko, O. V. (2006). Autsorsynh yak instrument pidvyshchennya efektyvnosti antykryzovoho upravlinnya. Visn. Mizhnar. Slov"yan. un-tu. Ser. Ekon. nauky, 1, 8-12.

Mykalo, O. I. (2010). Analiz ta klasyfikatsiya form autsorsynhu. Ekonomichnyy prostir, 37, 216-222.

Pyrets', N. M., Duhinets', H. V. (2008). Autsorsynh yak chynnyk spryyannya mizhnarodniy intehratsiyi Ukrayiny u svitovu ekonomiku. Problemyi razvitiya vneshneekonomicheskih svyazey i privlecheniya inostrannyih investitsiy: regionalnyiy aspekt, 1, 203-209.

Popovychenko I. V., & Dubyns'ka Ye. H. (2010). Autsorsynh yak instrument pidvyshchennya konkurentospromozhnosti pidpryyemstva v suchasnykh ekonomichnykh umovakh. Naukovyy visnyk uzhhorods'koho universytetu. Seriya «Ekonomika», 31, 177-180.

Dubynskyy, S. V. (2010). Autsorsynh kak instrument usovershenstvovanyya orhanyzatsyonno-ekonomycheskoho mekhanyzma upravlenyya predpryyatyem. Biznesinform, 7, 159-162.

Babiy L. (2010). Tendentsiyi ofshornoho autsorsynhu vyrobnytstva ta biznes-protsesiv u haluzi elektroniky. Halyts'kyy ekonomichnyy visnyk, 3(28), 9-18.

Zahorodniy, A. H., & Partyn, H. O. (2009). Autsorsynh ta yoho vplyv na vytraty pidpryyemstva. Finansy Ukrayiny, 9(166), 87-97.

Anikin, B. A., & Rudaya, I. L. (2009). Autsorsing i autstaffing: vyisokie tehnologii menedzhmenta. Moscow: INFRA-M.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022