Кластеризація як особливість сучасного етапу інтелектуалізації економіки

Oleksandr Yuriyovych Kardakov


Анотація


Вступ. Сучасний етап розвитку економіки позначений прискореними темпами науково-технічного прогресу та інтелектуалізацією всіх сфер економіки. Інтенсивне дослідження та розробка нових технологій, їх вихід на міжнародні ринки та міжнародна інтеграція у науково-виробничій сфері стали ключовим фактором економічного зростання для провідних високорозвинених країн. Інтелектуалізація економіки як об’єктивна закономірність господарської діяльності виступає значним фактором забезпечення життєдіяльності суспільства.

Мета статті – дослідження інтелектуалізації господарської діяльності як сучасної тенденції розвитку економіки. Визначення взаємозв’язку інтелектуалізації та кластеризації сучасної економіки.

Результати. Інноваційні кластери відіграють особливу роль в інтелектуалізації економіки, оскільки на їх основі формується організована та стабільна система створення, розповсюдження та впровадження нових знань та технологій. У контексті інтелектуалізації економіки інноваційні кластери та їх діяльність вигідні як приватному сектору, так і державі. До списку таких переваг можна зарахувати: зростання рівня знань у кластері та розширення можливостей для їх розповсюдження, наявність умов для міжфірмового навчання та співпраці, обмін інформацією та об’єднання зусиль для спільної реалізації проектів, формування колективів спеціалізованих висококваліфікованих працівників, укріплення формальних та інших зв’язків, що сприяє появі нових ідей та створенню нових видів бізнесу. 


Ключові слова


інтелектуалізація економіки; інноваційні кластери; наукомісткі сектори економіки

Повний текст:

PDF

Посилання


Hodgson, D. (2001). Socio-economic consequences of progress of knowledge and the growth of complexity. Questions of economic, 8.

Lavrentiev, M. A. (2007). From the idea to the machine. Novosibirsk: Science.

OECD Strategic Response to the Financial and Economic Crisis. (2009). Contributions to the global effort.

The Knowledge-based Economy (1996). Paris.

Cluster Observatory Scoreboard. (2012).

Marshal, A. (1993). The principles of economic science. Moscow: Progress.

Porter, M. (2005).competition. Moscow: Publishing house “Williams”.

Enhancing the Innovative Performance of Firms: Policy Options and Practical Instruments (2009). Geneva.

Chesbro, G. (2007). Open innovation: the creation of profitable technologies. Moscow: Generation.

Etzkowitz, H., Leydesdorff, L. (2000). The dynamics of innovation: from National Systems and “Mode 2” to a Triple Helix of university-industry-government relations.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022