Основні тенденції розвитку транспортних мереж Європейського Союзу в умовах глобалізації

Khrystyna Mykhaylivna Dorofyeyeva


Анотація


Вступ. Протягом останніх десятиліть розвиток транспортних мереж багатьох держав зазнав значних потрясінь, які спричинені як зовнішніми факторами, такими, як вплив кризових явищ в економіці, так і внутрішніми – транспортні системи більшості країн потребують капітальних змін відповідно до вимог сучасного етапу розвитку світового господарства. Транспорт – одна з найбільш важливих галузей господарства будь-якої держави. Особливого значення розвиток транспортної галузі набуває в такому інтеграційному об’єднанні, як Європейський Союз, головною метою якого є забезпечення вільного пересування товарів, послуг та робочої сили. Ефективне функціонування транспортної мережі кожної з країн інтеграційного об’єднання та їх залучення в європейську та світову транспортні мережі сприятиме вирішенню найважливіших завдань сучасності і дозволить збільшити обсяги міжнародних перевезень. Рівень розвитку транспортної мережі – один з найважливіших показників економічної інтеграції ЄС до світової економіки.

Мета. Метою дослідження є виявлення основних тенденцій розвитку транспортних мереж ЄС та визначення базових проблем, що перешкоджають швидкій інтеграції транспортних мереж країн-членів до єдиної європейської мережі.

Результати. Наведено основні напрями розвитку європейських транспортних мереж. Розглянуто найважливіші транспортні коридори, що проходять територією країн-членів ЄС. Проаналізовано показники перевезення вантажів кожним видом транспорту останніх, що є необхідним для обумовлення формування стратегічно-важливих транспортних коридорів. За кожним видом транспорту наведено особливості регулювання ринку перевезень наднаціональними органами ЄС. Розглянуто особливості розвитку транспортної політики за кожним видом транспорту, що суттєво впливає на розвиток транспортних мереж загалом. За результатами аналізу виявлено залежність між рівнем економічного розвитку країни та ступенем її залученості до світової економічної системи й основними показниками розвитку транспортних мереж. Запропоновано засоби активізації інтеграційних процесів усередині ЄС, що мають залучити всі транспортні мережі його країн-членів до єдиної європейської транспортної мережі. 


Ключові слова


транспортна система; транспортна мережа; Європейський Союз; транспортна політика; транспортний коридор

Повний текст:

PDF

Посилання


Ofitsiynyy sayt Yevropeys'koyi Komisiyi. (2015). Retrieved from: http://ec.europa.eu/index_en.htm.

Poznans'ka, I. V. (2014). Suchasni tendentsiyi rozvytku transportnoyi infrastruktury YeS. Molodyy vchenyy, 9, 56-59.

Yevropeys'kyy Soyuz: fakty ta komentariyi. Rozdil «Transportna polityka» Ofitsiynyy sayt Informatsiynoho tsentru Yevropeys'koho Soyuzu. Retrieved from: http://www.edcaes.ru/ru/union.

Ofitsiynyy sayt Mizhnarodnoho transportnoho forumu. Retrieved from: http://www.internationaltransportforum.org.

Ofitsiynyy sayt EuroStat. Retrieved from: http://ec.europa.eu/eurostat/web/main/home.

Ofitsiynyy sayt Zakonodavstva YeS. Dorozhnya karta edynoho yevropeys'koho transportnoho prostiru. Retrieved from: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0144:FIN:EN:PDF.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022