Торговельний прибуток підприємства та особливості управління ним
Анотація
У статті окреслено місце та особливості управління торговельним прибутком у загальній системі управління підприємством; поглиблено визначення цього процесу; встановлено основоположні принципи, на яких він повинен базуватись; доповнено підходи до визначення його мети та нові задачі управління відповідно до мети; запропоновано послідовність управління торговельним прибутком, яка забезпечить виконання всіх функцій останнього; досліджено процес управління прибутком з позицій основних управлінських систем – операційного, інвестиційного, фінансового менеджменту; запропоновано систему управління прибутком торговельного підприємства формувати в загальній системі його фінансового менеджменту, яка забезпечує найбільший ступінь інтеграції, координації та контролю всіх основних аспектів цього виду управлінського процесу. Розробку управлінських рішень щодо формування та розподілу прибутку підприємства обґрунтовано з позицій врахування рівня ризику; встановлено недоцільність формулювання головної мети управління прибутком підприємства як максимізації прибутку, натомість як головну мету визначено максимізацію ринкової вартості підприємства, яка охоплює всі аспекти цього управління – формування, розподіл та використання прибутку; доповнено систему принципів управління прибутком торговельного підприємства.
Ключові слова
Посилання
Boichyk I. M., Khariv P. S., Khopchan M.I., Picha Yu.V. (2001). Ekonomika pidpryiemstva. Kyiv : Karavella; Lviv: Novii svit.
Blank I. A. (2005). Upravlenie finansovimi riskami. Kyiv: Nika-Tsentr.
Vyatkin V., Khempton Dzh., Kozak A. (1998). Prinyatie finansovih reshenii v upravlenii biznesom. Moscow- Ekaterinburg: ZAO «Izdatelskii dom «Yava»».
Hhruzinov V. P. (2002). Ekonomika predpriyatiya. Moscow:Yuniti – DANA.
Kovalev V. V., Kovalev Vit. V. (2004). Finansi predpriyatii. Moscow: ТK Velbi, Izd-vo Prospekt.
Lukashevich V. V. (1998). Osnovi menedzhmenta v torgovle. Moscow: Ekonomika.
Sergeev I. V. (2000). Ekonomika predpriyatiya. Moscow: Finansi i statistika.
Bea, F. K., Dihtl, E. & Shvaittser, M. (1999). Ekonomika predpriyatiya. Moscow: INFRA-M.
Метрики статей
Metrics powered by PLOS ALM
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .
Збірник наукових праць "Економічний аналіз"
ISSN 1993-0259 (Print) ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa
© Західноукраїнський національний університет
© «Економічний аналіз», 2007-2021
