Управління ефективністю діяльності підприємства – запорука його успішного функціонування

Tetiana Ivanivna Batrakova


Анотація


У сучасних умовах радикальні зміни в управлінні економічними процесами, які спричинені розвитком ринкових відносин, призвели до необхідності удосконалення концепції забезпечення ефективної діяльності підприємств і управління нею. Процес виробництва з економічної точки зору є трансформацією його чинників у кінцеву продукцію. Підсумком цієї трансформації є результат, що виражається у кількості продукції. Але мета підприємства не обмежується тільки цим, його головне завдання і умова функціонування – максимально високий, тобто ефективний, рівень використання ресурсів у процесі виробництва продукції. Нові концептуальні підходи до підвищення ефективності діяльності повинні розглядатися з точки зору ефективності управління нею на всіх етапах виробництва, що передбачає формування фундаментальної наукової бази дослідження особливостей управління цими процесами. У статті проаналізовано сутність та поняття «управління ефективністю діяльності підприємства», як процесу на основі функцій менеджменту з урахуванням інструментів і методів прийняття управлінських рішень, з формування і розподілу прибутку, та раціонального використання всіх наявних на підприємстві ресурсів з метою максимізації фінансових результатів, та оптимізації фінансових ресурсів. Охарактеризовано основні зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на зміну ефективності діяльності підприємства. На основі проведених досліджень розроблено структурну схему управління ефективністю діяльності підприємства. Розглянуто сьогоднішні українські реалії щодо управління ефективністю діяльності підприємства. 


Ключові слова


управління; ефективність; діяльність підприємства; підхід; забезпечення; структурна схема; підрозділ; цілі; системи; методи; невизначені ризики

Повний текст:

PDF

Посилання


Izmaylova, K. (2011). Obgruntuvannya ekonomichnykh rishen' shchodo pidvyshchennya efektyvnosti proektiv na peredinvestytsiyniy stadiyi. Ekonomika Ukrayiny, 10, 79–87.

Keranchuk, T. L. (2011). Kontseptsiya vartisno-oriyentovanoho upravlinnya pidpryyemstvom ta mozhlyvosti yiyi adaptatsiyi v Ukrayini. Finansy Ukrayiny, 7, 104-114.

Oleksyuk, O. I. (2008). Ekonomika rezul'tatyvnosti diyal'nosti pidpryyemstva. Kyyiv: KNEU.

Petrovtsi, M. M. (2004). Efektyvnist' diyal'nosti pidpryyemstv-pryrodokorystuvachiv (za materialamy pidpryyemstv Zakarpats'koyi oblasti): avtoref. dys. na zdobuttya nauk. stupenya kand. ekon. nauk: spets. 08.06.01 «Ekonomika, orhanizatsiya i upravlinnya pidpryyemstvamy». Uzhhorod.

Belov, M. A., Yevdokymova, N. M., Moskalyuk, V. Ye. (2002). Planuvannya diyal'nosti pidpryyemstva. Kyyiv: KNEU.

Rats, O. M. (2008). Vyznachennya sutnosti ponyattya «efektyvnist' funktsionuvannya pidpryyemstva». Ekonomichnyy prostir, 15, 275-285.

Savyts'ka, H. V. (2004). Ekonomichnyy analiz diyal'nosti pidpryyemstva. Kyyiv: TsUL.

Svitlychna, Ya. V. (2002). Otsinka ta zabezpechennya ekonomichnoyi rezul'tatyvnosti funktsionuvannya dorozhn'o-budivel'nykh pidpryyemstv. Kharkiv.

Surmin, Ju. P. (2010). Teorija sistem i sistemnyj analiz. Kyyiv: MAUP.

Tarasyuk, H. M. & Shvab, L. I. (2003). Planuvannya diyal'nosti pidpryyemstva. Zhytomyr: ZhDTU.

Hachaturov,, T. S. (1979). Jeffektivnost' kapital'nyh vlozhenij. Moskow: Jekonomika.

Leibenstein, H. (1966). Allocative Efficiency and X-Efficiency. The American Economic Review, 56, 392–415.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022