Формування та репрезентація системи інформаційного забезпечення управління

Margaryta Ivanivna Skrypnyk, Mykola Mykolaiovych Matiukha


Анотація


У статті досліджується актуальне питання визначення шляхів формування та використання інформації для забезпечення прийняття управлінських рішень на базі управлінського обліку та звітності. Вказано напрями використання етапів формування запитів щодо відбору комплексних джерел даних з метою задоволення інформаційних потреб користувачів. Визначаються фактори впливу на інформаційне забезпечення зовнішнього та внутрішнього середовища бізнесу в різні періоди часу. Окреслено можливості вирішення завдань, що мають забезпечувати налагоджену систему управлінського обліку і звітності підприємства на основі засобів і способів маніпуляції різноманітною інформацією при запровадженні і використанні сучасних інформаційних технологій. Актуалізовано питання на важливості управлінського обліку, що дає змогу обирати факти господарських операцій, інтерпретувати та представляти їх залежно від бізнесової ситуації та потреб конкретних користувачів. Розглядається інформація через призму управлінського обліку як базової складової прийняття рішень.

Метою роботи є методичне обґрунтування забезпечення користувачів необхідними даними на основі управлінського обліку в умовах застосування сучасних інформаційних технологій.

У статті використано методологічні підходи управлінського обліку.

Результатами є удосконалення організації формування та представлення системи інформаційного забезпечення управління. Визначено напрями інформаційного формування та використання обліково-звітних даних, що повинні мати оперативний характер збору, обробки та представлення, простоту і доступність наведених показників усім користувачам у часовому та пооб'єктному аспектах. Наявні форми і методи обліку з його традиційним позадачним підходом при збиранні та обробці економічної інформації мають змінюватися, виходячи із потреб користувачів на підставі інструментів управлінського обліку та звітності. 


Ключові слова


інформація; інформаційні системи обліку; управлінський облік; управлінська звітність; обліково-звітна інформація; облікова модель

Повний текст:

PDF

Посилання


Averchev, Y. V. (2006). Upravlencheskyiuchet y otchetnost. Postanovka y vnedrenye/ Yhor Averchev. Moscow: Vershyna.

Benko, M. M. (2010). Informatsiini systemy i tekhnolohii v bukhhalterskomu obliku. Kyiv.: KNTEU.

Bereza, A. M. (2002). Informatsiini systemy i tekhnolohii v ekonomitsi. Kyiv.: KNTEU.

Butynets, F. F. (2002)Informatsiini systemy bukhhalterskoho obliku. Zhytomyr: PP «Ruta».

Hoholev, A. K. (1996) Yspolzovanye elektronnykh tablyts dlia avtomatyzatsyy nalohovykh raschetov y formyrovanye otchetov. Bukhhalterskyi uchet.

Huzhva, V. M. (2001). Informatsiini systemy i tekhnolohii na pidpryiemstvakh. Kyiv.: KNEU.

Kerimov, V. E. (2003). Upravlinskyi oblik. Moscow: Dashkov i Ko.

Osmiatchenko, V. O. (2010). Bukhhalterskyi oblik v umovakh zastosuvannia informatsiinyk htekhnolohii. Kyiv: KNEU.

Palyi, V. F. (2003) Sovremenni bukhhalterskyi uchet. Moscow.

Shkvir, V. D., Zahorodnii, A. H., Vysochan, O. S. (2013). Druhevydannia, doopratsovane i dopovnene. Lviv: Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky.

Shkvir, V. D., Zahorodnii, A. H., Vysochan, O. S. (2013). Informatsiini systemy i tekhnolohii v obliku ta audyti/ Druhevydannia, doopratsovane i dopovnene. Lviv: Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky.

Ylyna, O. P. (2001). Ynformatsyonnye tekhnolohyy bukhhalterskoho ucheta. Spb: Pyter.

Zavhorodnii, V. P. (1998). Avtomatyzatsiia bukhhalterskoho obliku, kontroliu, analizu ta audytu. Kyiv.: A. S. K.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022