Стан та структура державних фінансів Республіки Болгарія

Viktoria Yuriivna Dudchenko


Анотація


Вступ. Негативні наслідки світової фінансово-економічної кризи, що відобразилися у зменшенні зовнішнього попиту, боргова криза країн Єврозони, результатом якої стало скорочення фінансування Республіки Болгарія провідними країнами-донорами Європейського Союзу, погіршення внутрішньоекономічної ситуації, зростання корупції призвели до розбалансування фінансової системи країни, актуалізації проблеми дослідження стану структурних елементів державних фінансів, роль яких у вирішенні поточних завдань економічної політики зросла.

Мета. Дослідження еволюції змін та поточного стану державних фінансів Республіки Болгарія, виявлення слабких місць в елементах фінансової системи та розробка практичних рекомендацій з поліпшення структури складових бюджетної системи.

Результати. Виявлено недоліки, слабкі місця, обґрунтовано особливості стану та структури складових державних фінансів Республіки Болгарія у кризовий та посткризовий період. Визначено шляхи поліпшення складових бюджетної системи країни, сформовано короткострокову бюджетну стратегію та основні завдання поточної бюджетної політики, зорієнтовані на консолідацію та збалансування державних фінансів. Виявлено проблеми у сфері фінансування державних видатків та нарощення державного боргу, що обумовлено зростанням державних поточних витрат, зменшенням фінансування програм з боку ЄС, необхідністю збільшення надходжень державного бюджету за рахунок державних зовнішніх та внутрішніх запозичень. Обґрунтовані напрями удосконалення механізму регулювання державного боргу з позиції оптимізації практики здійснення запозичень, що сформовані з опертям на аналіз структур державного боргу: валютної, географічної, інституціональної. Запропоновано шляхи зменшення навантаження на державний бюджет Республіки Болгарія через коригування нових боргових зобов’язань за строками користування залежно від стадії економічного циклу; узгодження і збалансування графіку проведення аукціонів з продажу державних цінних паперів з графіком виплат за державними облігаціями; збільшення частки фінансування дефіциту державного бюджету за рахунок регулярних, помірних в обсягах облігаційних позик в іноземній валюті на міжнародних ринках капіталу; досягнення збалансованості між внутрішнім і зовнішнім державним боргом. 


Ключові слова


фінансова система; державний бюджет; місцеві фінанси; державний борг; дефіцит; фінансово-економічна криза

Повний текст:

PDF

Посилання


Karlin, M. I. (2009). Finansovi systemy krain Zahidnoi Evropy. Kyyiv: Alma-mater.

Myrhorodska, L. O. (2008). Finansovi systemy zarubizhnyh krain. Kyyiv: CUL.

Rudyy, K. V. (2004). Finansovye, denezhnye i creditnye sistemy zarubezhnyh stran. Moskva: Novoe znanie.

Marer, P. (2010). The global economic crises: impact on Eastern Europe. Acta O economica, 1. 3-33.

Reinhart, Carmen M., Rogoff, Kenneth, S. (2011). A decade of debt. Cambridge, MA: MIT Press. Retrieved from: http://www.piie.com/publications/chapters_preview/6222/01iie6222.pdf.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021