Адаптаційний потенціал підприємства в конкурентному середовищі

Tetyana Ivanivna Lepeyko, Kateryna Volodymyrivna Kryvobok


Анотація


Вступ. У сучасних умовах господарювання розвиток зовнішнього середовища відбувається швидко, тому для підприємств досить гостро стоїть проблема визначення адаптаційного потенціалу та конкурентних переваг функціонування промислових підприємств в умовах пристосування до цих змін. Врахування особливостей адаптаційного потенціалу кожного підприємства дозволить керівникам швидко реагувати на перетворення, що відбуваються в суспільстві, та зберігати своє конкурентне становище на ринку.

Предметом дослідження є процеси визначення адаптаційного потенціалу та його взаємозв’язок з конкурентним середовищем на промислових підприємствах для досягнення конкурентних переваг.

Метою роботи є розробка практичних рекомендацій щодо визначення адаптаційного потенціалу промислового підприємства задля забезпечення стійкої роботи підприємства в конкурентному середовищі.

Результати полягають у розробці з позицій системного підходу теоретичних та методичних положень щодо визначення адаптаційного потенціалу та розробки адаптивної стратегії розвитку промислових підприємств та оцінки їх конкурентних переваг у конкурентному середовищі. Проаналізовано зміст поняття адаптації та визначено особливості процесу стратегії адаптивного управління, окреслено його місце в успішній діяльності підприємства. На основі системного підходу визначено перелік факторів, які впливають на адаптацію підприємства, завдяки залученню показників, які дозволили об’єднати підприємства у певні групи. 


Ключові слова


адаптація; адаптивна реакція; адаптаційні можливості; адаптаційний потенціал; конкурентне середовище; управлінські процеси

Повний текст:

PDF

Посилання


Ansoff, I. (2006). Strategic Management. Moskow: Economics.

Biloshkurska, N. V. (2010). Models of adaptive behavior and their role in shaping economic security. Actual problems of economy, 12 (114).

Ivanov, D. (2006). Formation mechanism of adaptation to a competitive enterprise environment. Moskow: Infra-M.

Sragovich, V. G. (2004). Adaptive management. Moskow: Nauka.

Stepanova, Y. L. (2012). Effectiveness adaptation of the company Economy. Management. Business, 24 (I).

Tischenko, A. N. (2007). Formation of the competitive position of the company in Crisis. Kharkiv: INZHEK.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021