Цільові орієнтири та пріоритети оподаткування діяльності американських ТНК

Anna Viktorivna Maksymenko


Анотація


Вступ. На сьогодні транснаціональні корпорації є головними суб’єктами міжнародної економічної діяльності і, як наслідок, найбільшими платниками податків. При виборі певної юрисдикції для ведення операційної діяльності податкове поле тієї чи іншої країни відіграє далеко не останню роль у рішенні керівництва ТНК для виходу на певний ринок. За цих умов з'являється все більше закликів до повноцінного перегляду нинішніх норм стосовно корпоративного оподаткування американських ТНК, що має на меті зміцнення глобальної конкурентоспроможності і привабливості США для ведення бізнесу. Потребують визначення напрямки та сучасні кордони застосування міжнародного податкового планування американських ТНК з метою знищення офшорних податкових лазівок і зміцнення податкового законодавства.

Мета статті полягає у визначенні цільових орієнтирів оподаткування діяльності американських ТНК та уточненні пріоритетів модифікації податкового законодавства США.

Метод. При вирішенні завдань використовувались загальнонаукові та спеціальні методи: узагальнення, аналізу та синтезу, системного підходу, графічного аналізу.

Результати. Здійснено системне та комплексне дослідження оподаткування діяльності американських ТНК. З’ясовано, що іноземні доходи і податки транснаціональних корпорацій США невпинно зростали, у той час, як ефективна ставка податку на цей дохід залишалася стабільною. Доведено, що американські транснаціональні компанії використовують численні методи податкового планування з метою мінімізації податкового навантаження, в тому числі за кордоном. Визначено межі та напрямки оптимізації податків, зосереджено увагу на механізмі check-the-box. Обґрунтовано необхідність проведення податкової реформи, що полягає в зниженні податкової ставки, усуненні податку на іноземний прибуток, уведенні нового податку на некорпоративний дохід та більш тісному взаємозв'язку між податковими платежами і отриманою сумою прибутку. 


Ключові слова


корпоративний податок; оподаткування ТНК; податкове регулювання; міжнародне оподаткування

Повний текст:

PDF

Посилання


HM Revenue & Customs. (2014). Corporation Tax Rates. Retrieved from : http://www.hmrc.gov.uk/rates/corp.htm.

PricewaterhouseCoopers. (2013). Evolution of Territorial Tax Systems in the OECD. Retrieved from http://www.techceocouncil.org/clientuploads/reports/Report%20on%20Territorial%20Tax%20Systems_20130402b.pdf.

Internal Revenue Service. (2014). SOI Tax Stats – Corporate Foreign Tax Credit Statistics. Retrieved from : http://www.irs.gov/uac/SOI-Tax-Stats-Corporate-Foreign-Tax-Credit-Statistics.

Pomerleau, K. (2014). How Much Do U.S. Multinational Corporations Pay in Foreign Income Taxes? Retrieved from : http://taxfoundation.org/article/how-much-do-us-multinational-corporations-pay-foreign-income-taxes#_ftn5.

Desai, M. (2012). A Better Way to Tax U.S. Businesses. Retrieved from : https://hbr.org/2012/07/a-better-way-to-tax-us-businesses.

Djonson, D. (2013). A Better Way To Tax The Multinationals. Retrieved from : http://ourfuture.org/20130603/how-can-we-tax-the-multinats

Permanent Subcommittee on Investigations. (2013) Offshore Profit Shifting and the U.S. Tax Code - Part 2 (Apple Inc.) Retrieved from: http://www.hsgac.senate.gov/subcommittees/investigations/hearings/offshore-profit-shifting-and-the-us-tax-code_-part-2.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.




##submission.copyrightStatement##



Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022