Механізми трансформації регіональної інформаційно-транспортної інфраструктури зернопереробного комплексу

Iryna Oleksandrivna Syedikova


Анотація


Вступ. Однією із ключових теоретико-методологічних та прикладних проблем сучасної економічної науки є становлення та розвиток інформаційного середовища. Глобалізація, інноваційні та інформаційні технології призвели до утворення об’єднаного інформаційного простору, який прискорює адаптування суб’єктів підприємництва до змін на зерновому ринку. Вельми актуальним є започаткування нових, сучасних форм організації управління та інформаційних систем підприємств зберігання та переробки зерна, які б сприяли їх комплексному розвитку. Що є можливим за рахунок упровадження інноваційних підходів до процесу управління, яким виступають концепції та методології інформаційної логістики.

Мета. Метою роботи є обґрунтування і розробка теоретичних положень, методологічних підходів і науково-практичних рекомендацій щодо формування та впровадження єдиного інформаційного порталу підприємств зберігання та переробки зерна.

Метод (методологія). У процесі роботи були використані сучасні загальнонаукові та спеціальні методи.

Результати. Проведене дослідження дозволило визначити необхідність вивчення функціонування та регулювання регіональних ринків, що обумовлено швидким переходом до розвинутих економічних відносин і потребує глибокого аналізу та основних закономірностей формування регіональних ринків та ринкової інфраструктури. Запропоновано розглядати управління як логістичну функцію, що базується на системному підході та охоплює усі види діяльності, пов’язані з політикою розвитку конкретного регіону. Визначено структуру інформаційних потоків, характерних для підприємств зберігання та переробки зерна. Розроблено електронний документообіг процесу управління вантажними потоками на ТОВ «Іллічівський зерновий термінал», що дозволить прискорити обмін даними та підвищить ефективність оперативного планування діяльності на підприємстві. Проаналізовано та узагальнено внутрішні причини інформаційних загроз підприємств зернопереробної галузі.


Ключові слова


регіональний ринок зерна; інформація; інформаційні системи; інформаційна безпека; логістичні центри

Повний текст:

PDF

Посилання


Sedіkova, І. O. (2013). Rol' іnformacіjnoji skladovoji v sistemі zberіgannya ta pererobky zerna. Odesa: Polіgraf.

Savenko, І. І. (2008). Logіstichnij pіdhіd v upravlіnnі potokami zernozberіgayuchih pіdprijemstv. Teoretiko-pravovij ta metodologіchnij aspekti. Odesa: Evrotojz.

Kovalenko, Yu. O. (2010). Zabezpechennya іnformacіjnoi bezpeki na pіdprijemstvі. Retrieved from: http://nbuv.gov.ua/Vchnu_ekon/2 010_2_2/032-035.pdf.

Kurushin, V. D. & Minaev, V. A. (2012). Komp'yuternye prestupleniya i informacionnaya bezopasnost'. Moskow: Novyj yurist.

Pro osnovnі zasadi іnformacіjnogo suspіl'stva v Ukrainі na 2007-2015 roki: zakon Ukrajini vіd 9 sіchnya 2007. (2007). Ofіcіjnij vіsnik Ukrajini, 8, 273.

Stepanov, E. M. (2013). «Kroty» na firme (personal i konfidencial'naya informaciya). Predprinimatel'skoje pravo, 4, 53-56.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022