Визначення впливу розвитку туризму на національну економіку

Anna Mykhailivna Hryshchuk, Yulia Olehivna Masiuk


Анотація


Успішне проведення чималої кількості ділових, спортивних, культурних заходів за останні десять років вплинуло на збільшення туристичних потоків до України, а, зокрема, до окремих її областей, серед яких насамперед варто відзначити Львівську область. Аналіз динаміки обсягів в’їзду іноземних туристів в Україну впродовж 15 років наочно демонструє залежність обсягів їх потоків від певних чинників, найчастіше від політичної ситуації в Україні та ставлення до цих подій у світі. Також статистичні дані засвідчують, що проведення конкретних заходів (наприклад, ділових, спортивних чи культурних) призводить до збільшення показників туристичного обміну з окремими країнами, іноді навіть усупереч загальній тенденції.

Мета. Метою статті є дослідження туристичних потоків, розроблення практичних пропозицій щодо розвитку туристичного кластера, виявлення характеру впливу туристичного обміну між іноземними країнами та Україною на сприйняття нашої держави за кордоном, реформування туристичної політики для потреб формування стратегії розвитку туристичних організацій та туризму загалом.

Метод (методологія). Для проведення об’єктивного та ґрунтовного дослідження використано метод системного аналізу, соціологічного опитування, структурно-функціональний та статистичний аналіз.

Результати. Проаналізовано динаміку туристичних потоків України та напрямки їх використання. З’ясовано основні чинники, що впливають на обсяг та структуру туристичних потоків України та світу. Проведено оцінку їх ролі в економічному зростанні України. Виявлено основні проблеми формування туристичної політики та окреслено напрямки активізації заходів органів місцевої влади для забезпечення економічного зростання туристичної галузі. 


Ключові слова


туристичні потоки; туристична діяльність; туристичні послуги; в’їзний туризм

Повний текст:

PDF

Посилання


Zymovina, S. I. (2015). Orhanizovanyi vidpochynok ta turyzm u Lvivskii oblasti u 2014 r. Lviv: Holovne upravlinnia statystyky u Lvivskii oblasti.

Turyzm i svitova ekonomika. (2015). Retrieved from: http://www.e-unwto.org/doi/book/10.18111/9789284416899.

Kyfiak, V. F. (2008). Orhanizatsiia turyzmu. Chernivtsi: Knyhy – XXI.

Liubitseva, O. O. (2005). Rynok turystychnykh posluh (heoprostorovi aspekty). Kyyiv: Alterpres.

Karmazyna, M. M. (2015). Diialnist pidpryiemstv sfery posluh Lvivskoi oblasti u 2014 r. Lviv: Holovne upravlinnia statystyky u Lvivskii oblasti.

Turystychni potoky. (2015). Retrieved from: http://www.ukrstat.gov.ua.

Bonk, N. I. (2015). Kolektyvni zasoby rozmishchennia ta turystychna diialnist u Lvivskii oblasti u 2014 r. Lviv: Holovne upravlinnia statystyky u Lvivskii oblasti.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021