Аналіз взаємозв’язку показників ділової активності та фінансової стійкості підприємства

Tetiana Mykolayivna Kovalchuk, Andrii Ivanovych Verhun


Анотація


Вступ. На сучасному етапі розвитку підприємства як відкритої соціально-економічної системи актуальним залишається питання, наскільки існуючі методики аналізу фінансового стану задовольняють потреби користувачів з огляду на динамічність та багатогранністьгосподарських процесів.

Мета. Метою статті є обґрунтування релевантних залежностей між статичними та динамічними показниками фінансового стану, які відображають такі його характеристики як ділова активність та фінансова стійкість.

Результати. У статті визначено функціональну залежність між динамічними показниками ділової активності та статичними показниками фінансової стійкості, обґрунтовано методику факторного аналізу фінансової стійкості. Визначено економічний зміст співвідношення показників оборотності активів і власного капіталу та встановлено характер його взаємозв’язку з динамікою активів. Теоретичним та практичним шляхом визначено,що якщо співвідношення показників оборотності активів і власного капіталу більше за коефіцієнт фінансової незалежності на початок досліджуваного періоду, то позитивна динаміка майна матиме негативний вплив на кінцеву фінансову стійкість підприємства і навпаки, якщо це співвідношення буде меншим за коефіцієнт фінансової незалежності на початок досліджуваного періоду, вплив позитивної динаміки майна на кінцеву фінансову стійкість буде позитивним. Запропоновано враховувати дану залежність як для ретроспективного факторного аналізу, так і для прогнозування фінансової стійкості.  


Ключові слова


фінансовий стан; фінансова стійкість; ділова активність; фінансові коефіцієнти

Повний текст:

PDF

Посилання


Slobodian, N. H. (2014). Analysis and Forecasting of financial Sustainability of Enterprises in modern Conditions: Methodology and Practice. Ternopol: Economic Thought.

Helfert, E. (1996). Techniques of financial Analysis. Moscow: Audit, UNITY.

Tsal-Tsalko, Yu.S. (2008). Financial Analysis. Kyiv: Center of educational literature.

Sheremet, A. D. (1995). Methods of financial Analysis. Moscow: INFRA-М.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022