Стратегії виходу інвесторів із процесу венчурного фінансування для підприємств сільського господарства України

Olga Mykhailivna Karasyk, Maksym Volodymyrovych Petriuk


Анотація


Вступ. На сьогодні аграрний сектор України потребує більше додаткових коштів для фінансування нових та наявних підприємств. І в той час, коли короткострокові та довгострокові банківські кредити стають все менш доступними для малих та середніх підприємств, венчурний капітал може вирішити проблему браку останнього. Але однією з умов венчурних інвестицій є доступність та узгодженість стратегій виходу з процесу фінансування ще на етапі прийняття рішення про доцільність інвестицій.

Мета. Дослідити основні стратегії виходу з процесу венчурного фінансування. Проаналізувати «за» і «проти» стратегій ІРО, MBO, MBI, LBO для сільськогосподарських підприємств України.

Методологія. У процесі дослідження були використані графічний та порівняльний методи для аналізу та відображення динаміки виходів з процесу венчурного фінансування. Метод порівняння використовувався для вибору оптимальної стратегії, а метод  аналізу та синтезу − для побудови  схеми подвійного процесу виходу з венчурних інвестицій.

Результати. У статті визначено стратегію первинного публічного розміщення акцій, як найбільш вдалу і водночас найбільш витратну, з погляду організації її проведення, для підприємств аграрного сектору України. Водночас стратегія прямого продажу часток стратегічним інвесторам є найбільш доступною в України, оскільки характеризується мінімальними затратами коштів та часу. Метод списання заборгованостей (банкрутство) визначено найменш привабливим, оскільки не дає змоги повернути вкладений венчурний капітал інвестору, а підприємство припиняє свою діяльність. Була модифікована та запропонована схема подвійного процесу виходу з венчурних інвестицій, яка дає змогу підвищити вартість підприємства перед етапом продажу стратегічному інвестору. 


Ключові слова


венчурний капітал; венчурне фінансування; венчурний фонд; венчурні проекти; аграрний сектор; прямий продаж; ІРО; MBO; MBI; LBO

Повний текст:

PDF

Посилання


Amosov, Y. P. (2004). Venchurnyj kapytalyzm: ot istokov do sovremennosty, SPb, RVCA.

Good but not a record year for the international market IPO (2014). Retrieved from: http://www.ey.com/UA/uk/Newsroom/News-releases/News-EY-global-ipos-outperform-main-indices-in-good-not-epic-year.

Kalinesku, T. V. (2009). Venture capital management of companies, Lugansk: Publishing EUNU Volodymyr Dahl.

Nykkonen, A. (2006). Learning course of venture entrepreneurship, Moscow, RVCA.

Rodionov, I. (2011). Joint work on investment and output, Moscow, RVCA.

Tarasova, G. O. (2008). Determination of the optimal strategy for the withdrawal of capital from venture project, Lugansk: LNU Taras Shevchenko.

Smirnitsky, G. & Chirkin, N. (2013). Business Valuation: basics, tools and practice, Kyiv, Art Economy.

Statistical data of the European Venture Capital Association. (2015). Retrieved from: http://www.evca.eu/research/activity-data/annual-activity-statistics.

Singer, J. (2007). Introduction to venture capital: Private Equity Guidebook, EVCA.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021