Аналіз забезпеченості підприємства основними засобами

Тetiana Mykolayivna Soroka


Анотація


Вступ. Виробнича діяльність підприємства забезпечується не лише за рахунок використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, але й за рахунок основних засобів. Під впливом виробничого процесу і зовнішнього середовища вони зношуються і поступово переносять свою початкову вартість на витрати виробництва протягом нормативного терміну служби. Одним з найважливіших факторів підвищення ефективності виробництва на підприємствах є їх забезпеченість основними засобами в необхідній кількості та асортименті, а також найбільш повне їх використання.

Щоб мати повне уявлення про стан основних засобів на підприємстві, необхідно проаналізувати їх склад та структуру, рівень використання, а також визначити причини їх зміни; розрахувати вплив використання основних засобів на обсяги виробництва продукції і інші показники; вивчити міру використання виробничої потужності підприємства і устаткування; виявити резерви ефективності використання основних засобів. Тільки після проведеного аналізу можна точно сказати, які заходи необхідно провести для підвищення ефективності виробництва.

Мета. Мета дослідження полягає в проведенні аналізу забезпеченості  основними засобами будівельних підприємств.

Метод (методологія). У процесі дослідження використовувались такі методи: узагальнення, аналіз, порівняння, синтез, індукція, статистичний аналіз, графічний метод.

Результати. Розроблено метод, який полягає у комплексному поєднанні ланок якісного аналізу економічних, технологічних і фінансових закономірностей та обчислювального моделювання цих закономірностей з подальшим їх кількісним та якісним аналізом. На основі аналізу встановлених виробничих функцій, що зв’язують показники дохідності підприємства з найважливішими структурними елементами основних засобів, встановлено низку закономірностей виробничої діяльності підприємства, продуктивності використання, оновлення і заміщення основних засобів. На основі виконаного дослідження розроблено комплекс рекомендацій щодо вдосконалення управління основними засобами з урахуванням економічних тенденцій ринку, фінансового стану підприємства, організаційних особливостей управління ним, а також – технологічних особливостей експлуатації основних засобів у будівельній галузі.


Ключові слова


основні засоби; будівельні підприємства; капітал; необоротні активи; оборотні активи

Повний текст:

PDF

Посилання


Popovich, P. Y. (2004). Economic analysis of business entities. Ternopol: Economic thought.

Hadzevych, A. I. (2004). Foundations of Economic Analysis and diagnostics of financial and economic activity of enterprises. Kyiv: Condor.

Melnyk, V. (2003). Foundations of Economic Analysis: short theoretical and methodological course. Kyiv : Condor.

Ivanenko, V. M. (2004). Course of economic analysis: Training. Kyiv : Knowledge.

Tarasenko, N. V. (2003). Economic analysis of industrial enterprise. Kyiv : Aleutians, 485 p.

Kyslytsia, O. J., Myakyh, I. M. (2003). Economic analysis: Lectures. Kyiv : Izd European University.

Tikhonov, A. N., Honcharskyy, A. V., Stepanov, V. V., Yahola, A. G. (1990). Chyslennyje metody resheniya nekorrektnyh problem. Moscow : Science.

Kurhanevych, A., Matviichuk, J. (2000). Regularization is makromodeley identification of nonlinear dynamical systems by the reduction of approximating basis. Theoretical Electrical Engineering. Proceedings of Lviv National University. Franko, 55, 31-36.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022